Šmejdi opět útočí, a to i v době koronavirové

V současné době nás o peníze může obrat opravdu kdekdo. Prakticky denně se můžeme setkat s někým, pro koho je typické nepoctivé chování a agresivita. Nejčastěji jsou takovými lidmi takzvaní šmejdi, kteří si nedají pokoj ani v době koronavirové. Během uzavření obchodů a nouzového stavu však museli vymýšlet nové taktiky, které budou praktikovat. Přece jenom k seniorům domů chodit nemohli. Jenže oni jsou v tomto opravdu čilí a zběhlí a příliš dlouho jim netrvalo vymyslet způsoby, jak obrat lidi i nyní, kdy je situace taková, jaká je.  

I díky používání nových technik se policisté a další nechávají slyšet, aby lidé byli i nadále opatrní a ostražití. Je možné, že s příchodem koronavirové krize došlo k výraznému zvýšení počtu šmejdů, kteří se snaží jenom obrat lidi o jejich poslední úspory.  

Pozor na přihlášky do soutěže 

V poslední době se internetem začínají šířit falešné přihlášky do soutěží. Jedná se o jednu z nejnovějších hrozeb, na které je třeba dát si pozor. Přihlášky do soutěží v podobě různých druhů smluv jsou však jenom zástěrkou a možností, jak z vás dostat osobní informace, ne-li i číslo účtu.  

Stále drzejší praktiky 

Poslední průzkumy také ukazují, že takzvaní šmejdi se nebojí přicházet se stále drzejšími taktikami. Bohužel se se svými taktikami začínají míchat do skupiny důvěryhodných dodavatelů a lidé už je prakticky neumí rozpoznat.  

Velkým trendem letošního roku bylo u šmejdů to, že se vydávali za dodavatele energií. Stejně jako každý rok před zahájením topné sezony se většina lidí rozhodla změnit svého dodavatele a toho se šmejdi zkrátka uchytili. Nabídli klientům zajímavé a cenově atraktivní smlouvy a lidé, kteří si je nepřečetli a skočili na líbivá slůvka toho později litovali.  

Odborníci apelují hlavně na jednu věc, a sice aby se nedůvěřovalo planým slibům a nepodepisovalo se nic, co se předem nepřečte. Přesně to totiž může dostat nejednoho člověka do finanční tísně.