Půjčujete si? Přinášíme seznam nejčastějších chyb, kterých se dopouštíme

Půjčit si, to není nic špatného. Dnes si půjčujeme opravdu denně, vždyť nabídky půjček na nás neustále vyskakují a jen málokdo jim dokáže odolat. Bohužel lidé si často půjčují kvůli zbytečnostem, na něž by si mohli za pár chvil našetřit. Tím pádem se dostávají do nepříjemné zadlužené situace, s níž se budou muset poprat nadcházející měsíce. Samozřejmě stále se najde více lidí, kteří si půjčují na to, na co opravdu potřebují, nebo si půjčují ve chvíli, kdy není jiná možnost. Právě ti však peníze potřebují tak rychle, že se dopustí několik chyb, které se jim poté nemusí vyplatit.  

Nepročtou si dobře podmínky smlouvy 

Stará známá písnička – drobné písmo, to je zlo. Pokud si nepřečtete dobře podmínky a zapomenete zejména na to, co je napsané drobným písmem pod čarou, je hned zaděláno na velký malér. Mnohé banky stále sází na zbrklost a nevšímavost svých klientů, a tak stále do smluv dávají malá písmenka, která jsou krásně přehlédnutelná. A jelikož lidé spěchají a peníze potřebují, nepročtou si všechny podmínky, posléze se tedy dostávají do nepříjemných situací. Při vyřizování půjčky proto nespěchejte a raději si dobře všechno pročtěte i dvakrát.  

Berou si moc velkou půjčku 

Když si lidé půjčují, často si řeknou, že si půjčí víc, než potřebují, když už si teda půjčují. Jenže to je jedna z chyb, která dokáže člověku řádně znepříjemnit život. Pokud si vezmete moc velkou půjčku, nesplatíte ji hned. Obecně platí, že byste si půjčku měli brát jen v takové velikosti, v jaké ji skutečně potřebujete. Nepůjčujte si více, než je nutné, předejdete tak nepříjemnostem.  

Nezjistíte si všechno podstatné a potřebné 

Jelikož často potřebujeme peníze opravdu ihned, nezjišťujeme si všechno potřebné o úvěru, o který žádáme. Bohužel často se zapomeneme informovat o výši úroku, která nás následovně velmi překvapí, nebo se dostatečně neinformujeme o výši splátek či o sankcích, které hrozí za zpoždění splátky.