Cílíme na dlouhou životnost a minimální konkurenci, uvádí DRFG

Příkladem je lokalita v oblasti energetiky.

Jednou z klíčových oblastí investiční skupiny DRFG, do které investuje, je energetika. Projekty v této divizi, DRFG TELCO, která se zabývá především oblastí teplárenství, výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a odpadového hospodářství, řídí Pavel Svoreň. Ve svém portfoliu mají Teplárnu Šternberk, která nyní splňuje veškerá oprávnění nezbytná k provozu a drží také 100% akcií na podílu ve společnosti.

David Rusňák a DRFG

Vlastníkem investiční skupiny DRFG je David Rusňák, podle kterého byl záložen i název této skupiny.

Jaké jsou další cíle?

„Jelikož jsme za poslední rok splnili své cíle, klademe si další, především založit energetický fond,“ uvádí Pavel Svoreň. Aby mohla společnost založit takový fond, je k tomu potřeba vlastnit dostatečně velké a kvalitní portfolio. „Dnes již víme, že na první rok a půl provozu bude mít fond k nákupu připraveno 5 fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value by se měla pohybovat na úrovni 1,9 mld. Kč,“ dodává Svoreň.

Energetický fond plánuje investiční skupina DRFG spustit v úvodu 4. kvartálu tohoto roku a bude se jednat o fond kvalifikovaných investorů.

Stejně jako jejich ostatní fondy, i tento bude mít domicil v Lichtenštejnsku. Stabilitu a konzervativnost investice vidí právě v solární energetice, pro kterou existuje pouze minimum aspektů, které mohou negativně ovlivnit výnosnost.

Budoucnost DRFG

„Do budoucna se chceme zaměřit i na regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, které z našeho pohledu slibují stabilní a predikovatelný výnos, dlouhou životnost a minimální konkurenci v dané lokalitě,“ popisuje plány Pavel Svoreň. Nadále se také budou věnovat oblasti výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, především větrným elektrárnám.