3 důvody, proč navštívit Slovensko

Pokud vás Česká republika už omrzela, pak se vydejte za našimi sousedy, protože i ti nám mají rozhodně co nabídnout. Nadchne vás rozhodně Německo, kam se však cestuje hlavě za zábavními parky, které nadchnou hlavně rodiny s dětmi nebo partu dobrých přátel, která se chce hlavně vyřádit a odreagovat. Nicméně i Rakousko má něco do sebe, ale hlavně tehdy, kdy se zde konají trhy. To je konkrétně Vídeň opravdu hojně navštěvována. Nicméně své kouzlo mají i naši bratři Slováci, kteří mají několik unikátních míst, které stojí za to vidět.

A právě taková místa jsou tím pravým důvodem, proč se na Slovensko vyjet podívat. Přinášíme vám tři důvody, tedy tři tipy na výlety, proč se sem vydat. Rozhodně nebudete litovat.

1. Zámek Bojnice

Mezi nejatraktivnější místa, díky kterým se nebudete cítit jako na Slovensku, ale rovnou někde v Lichtenštejnsku, je rozhodně zámek Bojnice, který by všechny německé či bavorské zámky strčil s rázností do kapsy. Jedná se o doslova pohádkový zámek, který bere dech nejen malým, ale také i velkým turistům. Můžete zde být milionkrát, přesto odtud vždy budete odjíždět naprosto fascinováni. Je to tu doslova jako v pohádce!

2. Čachtice

Jako v pohádce se ale už nebudete cítit v Čachticích. Je to však zřícenina, kterou stojí za to vidět pro její unikátní krásu. Dozvíte se zde něco o zdejší majitelce, o hraběnce, která byla přezdívána jako čachtická paní. Pověsti a pověry o ní jistě znáte. Bohužel však všechny tyto údajné pověsti jsou pravdivé. Hraběnka se skutečně vyžívala v týrání mladistvých dívek. To, že se možná koupala v panenské krvi, to je možná trochu přikrášlené, ovšem její záliba v sadistických týráních je bohužel skutečná. Bylo o ní napsáno několik publikací, z nichž doslova mrazí. Stojí to však za přečtení a toto místo za návštěvu.

3. Slunečná jezera – Senec

Jednou z dalších zastávek by měl být rozhodně Senec. Jedná se o místo, kam jezdí nejradši bandy přátel, kteří si zde chtějí užít skvělý letní víkend. Je tu totiž zábavy více jak dost! Díky tomu, že jsou tu Slunečná jezera tak krásná, dá se zde koupat, ale také se tu můžete projet na lodičkách nebo na šlapadlech. Ubytovat se tu můžete nejen v hotelích, ale také v chatkách nebo nejčastěji se zde ubytovávají lidé ve svých vlastních stanech. Vyjde to totiž opravdu nejlevněji.