Co jste možná nevěděli o Indii

Žijeme v době, v níž můžeme cestovat opravdu svobodně. Můžeme se podívat do různých koutů světa, můžeme vidět to, co třeba naši rodiče za svého mládí vidět nemohli. V současné době se proto nemůžeme divit obrovskému množství cestovatelů, kteří na cestách tráví více času než ve svých domovech. Každému cestovateli však rovnou radíme, aby se vždycky informoval o tom, co ho v dané zemi čeká nebo čím je daná destinace proslulá či známá. Vyvaruje se tím nepříjemnostem a nepůjde do neznáma. 

K čím dál více navštěvovaným zemím se řadí jednoznačně Indie. Je plná fantastických památek a tamější krásy jsou opravdu nevídané. Pokud sem taky míříte, máme pro vás několik zajímavostí, které se s Indií pojí a které byste měli vědět a znát.  

Zajímavosti o Indii 

  • Věděli jste, že Indie je sedmou největší zemí světa? Je to dané její rozlohou, která dosahuje 1,27 milionů čtverečních kilometrů.  
  • Věděli jste, že Indie je největší demokracií na světě? O tomto se pravděpodobně nedočtete v turistických průvodcích.  
  • Věděli jste, že krávy v Indii můžete najít i volně na ulici? Právě zde jsou považovány krávy za posvátné, často mají dokonce na sobě i tilak. Tilak je mimochodem hinduistický symbol štěstí.  
  • Věděli jste, že šachy se zrodily právě v Indii? Původní název šachů je chaturanga, což v doslovném překladu znamená členové armády.  
  • Věděli jste, že Indové se výrazným dílem podíleli na rozvoji matematiky či algebry? Například vynalezli desetinný systém. I koncept nuly jako čísla je indický počin.  
  • Věděli jste, že Indie je největším producentem sušených fazolí a cizrny na světě? Také se odtud hojně vyváží také banány.  
  • Věděli jste, že v Indii se nachází největší poštovní síť na světě? Doručení dopisů na místo vzdálené do padesáti kilometrů zde tvrdá dva týdny. Je zde více jak 150 tisíc pošt.