Firemní večírek bez živé kapely? Neexistuje. Víme, kolik stojí české kapely

S blížícím se koncem roku se řada zaměstnavatelů rozhoduje uspořádat pro zaměstnance firemní večírek. Je to takové poděkování za práci v uplynulém roce, zároveň je to uvolnění před vánočními svátky a napětím, které ještě řadu lidí čeká, jelikož nechávají nakupování vánočních dárků na poslední chvíli. Pakliže chcete svým zaměstnancům udělat radost takovým firemním večírkem, na žádném večírku by neměla chybět hudba. A proč rovnou nepronajmout na jeden večer jednu z českých kapel, která má písničky, jež si všichni pamatují? 

Žádný firemní večírek se neobejde bez kapely nebo DJe. Mnozí lidé pronajímají Dje, jelikož zahraje všechno a je poměrně levný. Jiní však touží po tom, aby zaměstnanci měli opravdu zážitek z firemního večírku, a tak zvažují, že investují do české kapely, kterou si pronajmou na jednu celou noc. Otázkou je, kolik si kapely účtují? 

Nejdražší je skupina Kabát 

Pokud jste se domnívali, že nejdražší je skupina Kryštof, tak jste se spletli. Skupiny Kryštof se sice řadí k nejdražším českým skupinám, jelikož si účtuje milion za vystoupení, ale není to zdaleka ta nejdražší skupina u nás. Nejdražší skupinou, kterou si můžete přivolat na svůj večírek, je skupina Kabát pod vedením Pepy Vojtka. Ta si účtuje za jedno takové vystoupení dva a půl milionu korun.  

Díky takové sumě by se dalo říct, že skupina eliminovala vystupování na soukromých akcích. Přesto se může najít někdo, kdo je ochoten takovou sumu zaplatit. Spíše si však zajdou zaměstnanci na koncert skupiny, jelikož lístky vyjdou zaměstnavatele daleko levněji.  

Kolik si účtují další populární skupiny české hudební scény? 

Zaměřme se však na další populární skupiny české hudební scény. Kolik si účtují ony? Například skupina Lucie si účtuje něco málo přes milion, oblíbená skupina Chinaski šest set tisíc korun. Leoš Mareš, kterého sic e nelze považovat úplně za skupinu, ale díky jeho oblíbenosti ho zmíníme, si účtuje čtyři sta tisíc korun, skupina Mandrage čtvrt milionu.