Co udělat s vánočními dárky, které jsou proti gustu?

Vánoce byly vloni opět velmi bohaté, což ukazují statistiky, které říkají, že lidé byli schopní za dárky opět utratit daleko větší sumy než předloni. Velkou popularitu zaznamenaly zejména internetové obchody, které se radovaly z velkých zisků. Což ostatně potvrzuje i Česká pošta, která před vánočními svátky přijala o dva miliony balíků více, než jak tomu bylo v roce 2017. Ovšem i vloni se stalo, že ne všechny dárky byly podle gusta, ne všechny dárky se líbily a ne všechny seděly tak, jak mají. Lidé, kterým Ježíšek nenaložil to, co chtěli, se tak mohou ptát, co dělat s dárky, které zkrátka byly proti gustu? Máme pár tipů.

Samozřejmě hned byste měli zamířit do obchodů, kde byly věci koupeny. Právě zde vám mohou produkty vrátit. Mnohé e-shopy totiž nabízely možnost automatického vrácení až do poloviny ledna letošního roku. V případě, že jste tuto možnost nevyužili nebo z nějakého důvodu nebyla reklamace uznána či vám nebyly vráceny peníze, máme dalších pár tipů, jak s dárky, které se vám nelíbí, příčí nebo jsou zkrátka proti gustu, dělat.

Prodejte je

I když se říká, že dárky se neprodávají, nyní je to výjimečná situace. Nemůžete si přeci dárky schovávat na hůře, dokud neztratí svou hodnotu. Raději je prodejte a za utržené peníze si kupte to, co se vám opravdu líbí. Navíc i na internetových bazarech utržíte za zbrusu nové věci s visačkou mnohem více peněz, než kdybyste měli věci použité.

Schovejte si je a darujte je někomu k narozeninám

Nové věci s visačkou se však vždycky hodí. Přece jen to jsou dárky, které se mohou později použít či darovat někomu, kdo o ně bude stát. Jen si tedy dejte pozor, abyste daný dárek ještě s visačkou nedarovali někomu, od koho jste dárek dostali. To by byl najednou trapas na světě.

Darujte je potřebným

Nebo také můžete být toho dobrého srdce a věci, které se vám z nějakého důvodu nelíbí, zkrátka darujete. Nic neudělá lidem, kteří nemají na vlastní oblečení nebo nemají pomalu střechu nad hlavou a veškeré finance střeží na jídlo, větší radost, než oblečení, byť používané či nové.