Singapur a jeho zajímavosti, které člověka fascinují

Dnes můžeme vycestovat opravdu do jakékoli země a do jakéhokoli města. Je to jen na nás, pro co se rozhodneme. Doporučujeme zamířit například do Singapuru, což je to nejčistší město na celém světě. Můžou za to však zdejší zákazy, příkazy a zákony, které musíte akceptovat, protože i na vás se vztahují zdejší pravidla a následné tresty za případné porušení. Například se zde nesmí žvýkat žvýkačky, tím se eliminuje množství přilepených a odhozených žvýkaček na ulicích a v kavárnách či na podobných místech. Tresty jsou zde například v podobě bičování, a to opravdu není žert. Pojďme si však říct další zajímavosti, která mohou člověka fascinovat.

Pokud hovoříme o Singapuru, hovoříme o jednom z posledních městských států, které na světě existují. Kromě něj je to Vatikán a také Monako. Singapur však zaujme tím, že dokáže nabídnout nádherné výhledy, moderní budovy a hlavně to, že i z podlahy bychom mohli jíst, jak je zde čisto. Ostatně konkrétní zajímavosti si nyní pojďme představit a zmínit.

Ve zdejších výtazích žádná moč

Singapur, jak jsme zmínili, je považován za to nejčistší město na planetě a toto označení si chce neustále držet. Bohužel se stále najdou ti, kteří pravidla nerespektují, což byl právě podklad k mnohým opatřením, které se zavedla. Například ve výtazích se nesmí močit, což mnozí obyvatelé bohužel ještě donedávna porušovali. Dnes je však ve zdejších výtazích zaveden detektor moči, který spustí alarm, pokud zachytí pach moči či moc samotnou. Výtah se posléze uzamkne a odemkne jej až samotná policie.

Zákaz žvýkání a žvýkaček

Jak jsme zmínili, žvýkání žvýkače je zde zakázáno, také byste je zde hledali marně. Žvýkačky jsou v Singapuru zakázány už dlouhých patnáct let, je dokonce zakázané je prodávat a jakýmkoli jiným způsobem je aplikovat. Tím se zabránilo tomu, že je lidé nechávali zalepené kdekoli si usmysleli.

Státní hymny i na bankovkách

Pokud by po vás někdo chtěl, abyste zazpívali státní hymnu, stačí si sáhnout do kapsy a vytáhnout bankovky. Na nich je totiž kousek státní hymny zaznamenán.