Jak to bude s hypotékami a s pojištěním v roce 2018?

Nový rok = nový začátek. Tak to má řada z nás, tak Nový rok vnímá většina z nás. Pokud i vy takto vnímáte nový rok, určitě máte stanovenou celou řadu předsevzetí, které si chcete splnit. Například mnoho lidí zatouží v novém roce po hypotéce nebo po novém pojištění. Pokud i vy mezi ně patříte, možná by vás zajímalo, co vás čeká. Rok 2018 totiž bude plný novinek.

Možná jste už slyšeli o zavedení otcovské poporodní péče, kterou budou moct tatínkové čerpat už od února. Taky se zavádí dlouhodobé ošetřovné, které budete moct čerpat naopak od června. Kromě toho se zvýší nemocenská, a to už od 1. ledna.

Kromě toho se však řada novinek promítne nejen v hypotékách, ale právě i v pojištění. Pojďme si to, co byste měli vědět, říct, ať jste v obraze a ať víte, jak to v novém roce bude chodit.

U hypoték se nic nezmění, zájem bude stále velký

Hypotéky se za poslední půl rok velice změnily. Za poslední půlrok jsme se dočkaly zpřísnění podmínek, díky kterým si na hypotéky budou moct dosáhnout jenom lidé z vyšší třídy. Ovšem i přes tato ustanovení zájem o hypotéku v novém roce nebude klesat. Lidé chtějí využít ještě poměrně výhodnou hypotéku dříve, než se zase podmínky zhorší.

Lidé hlavně chtějí využít hypotéky do té doby, než dojde k opětovanému navýšení úrokové sazby. Už nyní je úroková sazba dost nevýhodná, blíží se ke 2,1 procentům.

Změny v povinném ručení

Pokud máte povinné ručení, určitě jste zaregistrovali novinku, a to v podobě určení ceny podle odhadu ujetých kilometrů. Tato novinka se měla projevit letos, jenže nikdo o ni nejevil zájem. Jelikož se neustále zvyšují škody z povinného ručení, došlo ke stagnaci výše pojistného, a to hlavně kvůli konkurenčnímu tlaku.

Mnoho lidí si myslí, že dojde v novém roce ke snížení pojistného, ale to ani přes aktuální boje a pře o klienty nenastane.