Destinace, kam napadne jen málokoho jet. Navštivte místa, o nichž ví jen hrstka lidí

I když je cestování nyní trochu problematické, nic vám nebrání v tom, abyste si vytvářeli takzvané “wish listy” na příští rok. Během příštího roku bude cestování jistě už možné tak, jak jsme zvyklí, proto si na svůj seznam napište všechna místa, která chcete vidět dřív, než přijde další velká krize zasahující do financí i do běžného života. Kupříkladu si na svůj seznam napište taková místa, o kterých ví jenom hrstka lidí. My pro vás seznam takových míst máme a věřte, že sem napadne jet jenom málokoho.  

Colmar ve Francii 

Jedním takovým místem je městečko Colmar nacházející se ve Francii. Nemusíte sem letět letadlem, stačí usednout za volant auta – za sedm hodin z Prahy zde totiž budete. Jedná se o jeden z nejpůsobivějších regionů, který Francie nabízí. Přesto je lidmi bohužel velice opomíjený. Většina turistů jezdí za hlavními krásami Francie, ale tato krásná místa bohužel opomíjí.  

Středověké městečko Colmar nabízí to, co byste od Francie možná neočekávali. Zdejší uličky jsou plné nádherných krámků, jež jsou lemované a kde se prodávají čerstvé sýry i bagety, které k sýrům můžete zakusovat. Je zde také vinná stezka vedoucí vysoko nad vinohrady, na kterou budete jistě dlouho vzpomínat.  

Gdaňsk v Polsku 

Pouze kousek za našimi hranicemi najdete město jménem Gdaňsk, které je jedním z nejhezčích v celé Evropě. Možná si říkáte, že tak blízko za hranicemi žádné hezké město nenajdete, ale opravdu se nyní pletete. Gdaňsk se považuje za skrytou perlu Baltu a svou historii začalo psát město už v sedmém století.  

V současné době je město známé hlavně díky zdejším domkům, které se nachází poblíž městských doků. Je zde opravdu krásné, zachovalé historické centrum, kde najdete nejen půvabné obchůdky, ale především kavárny, v nichž si můžete chvilku odpočinout a dát si kávu s dobrým zákuskem.