Existují e-shopy, které se o balíky postarají od A do Z, ať už putují kamkoliv

V přijímání balíků jsme velice zběhlí. Pandemie naučila nakupovat přes internet i naprosté odpůrce e-shopů. Avšak poslat balík neumí každý jen tak. Na otázku, jak ho správně označit, jaký formulář vypsat, jak jej zabalit a kolik nás to celé bude stát, nezná každý odpověď. Jsou ale situace, kdy balík odeslat chcete. A to například do takových ústavů, jako je věznice. Asi každému je jasné, že právě do vězení nemůžete poslat cokoliv. 

Nárokový balík do vězení 

Nárokový balík do vězení je jedním z těch, které můžete trestanci poslat. Nemůžete to udělat kdykoli, příjemce dostane potvrzení, že má na balík nárok. Je to jednou za čas, například jednou za šest měsíců. Hmotnost tohoto balíku je omezená, nesmí přesáhnout 5 kilogramů. Současně také nesmí obsahovat některé zboží, které by se dalo použít k poranění ostatních. Vyznat se v tom, co je dovolené, a co ne, může být náročné. E-shopy zaměřené na posílání balíků vám nabízí pouze to zboží, které je schválené, a současně počítá také hmotnost balíku. 

Kilový balík do vězení 

Další z balíků je kilový balík do vězení. Jeho obsah tvoří takové věci, jako jsou časopisy, noviny, knihy, baterie, hry, hrací karty, známky či psací potřeby, křížovky a podobně. Navzdory svému názvu může mít tento balík neomezenou hmotnost a posílat jej můžete kdykoli. Specializované e-shopy poskytují na jednom místě vše, co je možné v rámci tohoto balíku odeslat. Najdete to obvykle v sekci „kilovka“ nebo „kilový balík“. 

Hygienický balíček 

Na tento balíček neexistuje žádný nárok, takže ne všechny věznice jej podporují a trestancům doručují. Pokud je ve věznici tento balík povolen, musí obsahovat pouze hygienické potřeby. Jeho hmotnost nesmí být vyšší, než 2 kilogramy. Je dobré si zjistit, zda věznice tento typ balíčku podporuje, protože pak byste ušetřili místo v nárokovém balíčku.