I podnikatelé se mohou učit, a to třeba od ekoložky Gréty

Grétu Thunberg nemusíme dlouze představovat. Je to právě ona, kdo upozornil na plasty v oceánech, které zabíjí mořské živočichy. Jedná se o ekologickou aktivistku, kterou dnes zná celý svět, i když je jí poměrně málo let. Na svůj poměrně mladičký věk je však vyspělá svým myšlením a i když mnozí lidé její názory odsuzují, ve skutečnosti se od ní mohou někteří lidé i něčemu naučit. Naučit se od ní mohou třeba podnikatelé.  

I podnikatelé se musí neustále něčemu učit. Ti, kteří zakrní a ničemu novému se učit nebudou, pro ně to bude zkáza. Nemusí se však učit jen z knih, mohou se naučit něčemu novému i tak, že budou pozorovat lidi kolem sebe. Co třeba se inspirovat ekoložkou Grétou? 

Firmy mají příležitost změnit mnoho 

Od Gréty se mohou podnikatelé naučit například tomu, že firmy jako takové mají moc něco změnit. V posledních letech na trhu firem přibývá, bohužel jen málokteré firmy si uvědomují, že mají obrovský dopad na naši planetu. Zatímco někteří lídři firem kritizují to, že Gréta jednou za čas letí letadlem, jiní si moc dobře uvědomují, že jejich firma má dopad na planetu větší než jedna osoba v podobě Gréty.  

Podle Gréty navíc mnohé firmy dokážou planetě naopak prospět. Mohou rozjet různé kampaně, mohou trochu pozměnit styl výroby nebo mohou dokonce přinést světu produkty, které firmě přinesou bohatství a planetě jistou úlevu.  

Firmy jako hrdinové a ochránci 

Pokud se chtějí firmy zapsat do podvědomí lidí, aktuálně se tak mohou vepsat tím, že se stanou hrdiny nebo ochránci planety. Jak jsme zmínili, nemusí se stát plně ekologickými, ale mohou třeba světu přinést něco, co ekologické je. Firmě to přinese bohatství, jelikož lidé jsou dnes doslova zbláznění do ekologie, na druhou stranu to planetě přinese jistou úlevu.  

I podle mnohých analytiků je investice do ekologie zlatý důl.