Jak zahnat stres a naladit se na nový den

I když je stres někdy tím nejlepším hnacím motorem a ohromnou motivací, je pravdou, že ve většině případů je spíše škodlivý. Nejen, že ničí naše zdraví, ale také stojí za nulovou produktivitou a také nás často dohání k různým a zmateným myšlenkám. Abychom si nastolili opravdu produktivní den opředený samými úsměvy a nulovou špatnou náladou, prozraďme si, co konkrétně hned po ránu dělat, abychom zahnali stres, a naopak se na nový den pozitivně naladili. 

Ranní procházka jako základ úspěšného dne 

Máte pejska? Ještě než se vydáte do práce doporučujeme, abyste se s ním šli projít. Taková ranní procházka je prospěšná, a to po mnoha stránkách. Nejen, že hlavu očistí od všech myšlenek nebo strachů, jež se v ní po ránu nahromadily, ale také má taková procházka povznášející účinky, shodují se odborníci.  

Taková ranní procházka nemusí být nijak dlouhá, naopak. Stačí deset až patnáct minut. Zpříjemnit si ji můžete navíc poslechem oblíbené hudby nebo třeba podcastem, který vás namotivuje vpřed. 

Sepište si, co vás daný den čeká 

Sepsat si úkoly – to je to nejlepší, čím můžete proti stresu bojovat. Lidé si sice sepisují týdenní to-do list, ale většinou si do něj zahrnou příliš mnoho položek, které nemají šanci stihnout, a právě proto jsou ve stresu. V ideálním případě si proto udělejte krátký seznam vyplývající z týdenního a snažte se za daný den veškeré úkoly splnit.  

Kromě toho si sepište i to, za co jste opravdu rádi. Takový deník toho, co se vám povedlo, za co jste vděční vám opět vlije něco pozitivního do těla, a to bude mít opět vliv na vaši následující práci. 

Nádech, výdech 

Vždycky je dostatek času na pořádný nádech a pořádný výdech. Ten, kdo tvrdí, že nemá čas se během dne nadechnout jenom prostě a jednoduše kecá. Hluboké dýchání dokáže nejen zklidnit dech, ale také navodit celkovou psychickou pohodu. To potvrzují i terapeuti, kteří říkají, že nejlepší je praktikovat střídavé dýchání nosní dírkou.