I z domu můžete pracovat efektivně. Jak na to?

Pracovat z domova je trend poslední doby a podle odborníků nemáme očekávat, že by se na něm něco měnilo. Spíše naopak. Tento trend trendem zůstane, stane se dokonce takovou rutinou či něčím samozřejmým a zcela běžným. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, že byste svou působnost přemístili do domácí kanceláře, pamatujte na jedno – disciplína je klíčem k úspěchu. Proto se snažte dodržovat několik níže uvedených tipů a práce formou home office budete hravě zvládat. 

Rozvrhněte si svůj pracovní den 

Klíčem k úspěchu je především rozvrhnout si svůj pracovní den. Přistupujte k tomu jako v zaměstnání, kde také předem víte, co vás v daný den čeká. Svůj seznam povinností začínejte vždycky tím nejtěžším úkolem. Na začátku dne totiž máte nejvíce energie, kterou vynaložte přesně na věci, které se vám zdají nejsložitější. Ty nejlehčí pak tolik energie nevyžadují a snadno si je odškrtáte ze svého seznamu. 

Pokud se vám podaří každý den sestavovat rozvrh dílčích úkolů, z něhož si postupně jednotlivé položky budete odškrtávat, práce bude opravdu efektivní a výsledky očividné. 

Zakomponujte do svého rána pohyb 

Ne nadarmo se říká, že bychom měli vstávat a cvičit. I když při běžném navštěvování zaměstnání nemáte čas na cvičení, když pracujete z domova na to ten čas máte. A ještě předtím, než zahájíte svou běžnou pracovní činnost, měli byste se do sportovní aktivity pustit.  

A nemusíte to být jenom venčení se psem kolem bytové jednotky. V ideálním případě si dejte krátkou rozcvičku, jógu, nebo si uběhněte pár kilometrů, jež ve vás probudí hormon štěstí. 

Na relaxaci nezapomínejte 

V čem velice chybujeme při práci z domova je, že zapomínáme na relaxaci. Práce z domova v nás vyvolává pocit, že bychom měli pracovat prakticky neustále nezávisle na tom, co se kolem nás děje nebo jak se cítíme. Chceme toho za den stihnout co nejvíce, ale nikdy by to nemělo být na úkor našeho zdraví. Proto si nezapomínejte ordinovat pravidelné přestávky, na které upozorňuje i sám zákon.