Lze ušetřit na havarijním pojištění?

Pokud vlastníte osobní automobil, pravděpodobně máte sjednanou i pojistku na daný automobil. Přece jen jste si moc dobře vědomi toho, že k nehodám na silničních komunikacích dochází dnes a denně, někdy to nemusí být ani vaší vinou a octnete se v dopravní nehodě. Mít pojištěné auto, to je základ a rozhodně toho nebudete litovat. Takové havarijní pojištění vás však nemusí zruinovat. I na havarijním pojištění lze ušetřit, aniž by to mělo nějaký vliv na kvalitu poskytovaného pojištění.  

Mnozí lidé si myslí, že čím dražší pojištění budete mít, tím lépe. Jenže tak to nefunguje. Nemusíte platit více, než je třeba. Ne vždycky se cena za pojistku odráží v kvalitě pojistky. Neplaťte zbytečně za pojistku více, než je nutné. Raději na ní ušetřete, aniž by to mělo vliv na zmiňovanou kvalitu havarijního pojištění.  

Jak ušetřit na havarijním pojištění? 

  • Při sjednávání havarijního pojištění si společně s ním sjednejte i povinné ručení. Pokud si budete sjednávat tyto dvě záležitosti společně, pravděpodobně získáte výhodnější nabídku a cena za oba produkty nebude tak tíživá.  
  • Pokud můžete sjednejte si havarijní pojištění online. Při sjednávání pojištění online si totiž můžete jednotlivé nabídky pojišťoven snadno srovnat s pomocí internetových srovnávačů, které jsou vám k dispozici.  
  • Nepojišťujte víc, než je třeba. Nepojišťujte si věci, které pojistit nepotřebujete. Kryjte auto jen před těmi nejčastějšími a nejvíce závažnými riziky, s více pojištěnými věcmi se cena pojistky logicky zvyšuje.  
  • Jezděte bez nehod. Obecně totiž platí pravidlo, že ten, kdo jezdí bez nehod, ten platí méně. Je to zkrátka zodpovědný řidič.  
  • Pokud jezdíte jen příležitostně, doporučujeme využít slevy, které se vztahují na nízký nájezd kilometrů. Zmiňované slevy na nízký nájezd kilometrů nabízí hned několik pojišťoven.  
  • Mějte své vozidlo zabezpečené. Pokud budete mít auto obehnané zabezpečovacími prvky, budete jezdit v méně rizikovém vozidle. To se ostatně promítne i na cestě sjednávaného havarijního pojištění.