Nevíte, kam letos na dovolenou? Tři důvody, proč jet do Londýna

Každá rodina či každý zamilovaný pár každý rok přemýšlí nad tím, kam se vydají v létě na dovolenou. Jelikož je léto nyní v plném proudu, je třeba dovolenou už vymyslet, protože ani nemrkneme okem a bude tu konec srpna, který všichni opláčeme jako každý rok. Abyste tedy svou letní dovolenou nepromarnili, poradíme vám, kam se na dovolenou vydat. Co třeba zamířit do Londýna?

Londýn se stále řadí k těm nejkrásnějším místům na světě a stále se řadí i k těm nejnavštěvovanějším místům. Bohužel je to i jedno z nejdražších míst na světě, o čemž vás přesvědčí především sumy, které budete muset zaplatit za ubytování, nebo případně sumy, které budete platit za cestování městskou hromadnou dopravou.

I když má Londýn své důvody, proč sem nejezdit, je x důvodů, proč toto místo navštívit. Vypíchli jsme konkrétně tři důvody, které vás jen utvrdí v tom, že dovolená v Londýně bude naprosto fantastická.

1) Dějiště Harryho Pottera

Pokud patříte k vášnivým milovníkům Harryho Pottera, rozhodně byste Londýn měli navštívit. Vždyť právě zde se odehrávaly největší kouzelnické souboje všech dob. Právě zde se navíc nachází i krásné studio, kde naleznete všechna místa, která se ve filmové sérii ukazují. Jsou tak fantasticky přesná, že ze studia nebudete chtít odejít.

2) Dvoupatrové červené autobusy

Jízda v dvoupatrových červených autobusech je sama o sobě zážitkem. Mnozí lidé do Londýna jezdí jenom z toho důvodu, aby se projeli ve velkých červených autobusech a aby se následně vyfotili u typických červených telefonních budek, které jsou také pro Londýn typické.

3) Výměna stráží u Buckinghamského paláce

Pokud se budete potulovat v okolí Buckinghamského paláce v dopoledních hodinách, je možné, že zrovna narazíte na střídání stráží. Jedná se o záležitost, která se koná každý druhý den a je to také jeden ze zážitků na celý život.