Kolik vám přispějí pojišťovny, když chcete přestat kouřit?

Kouření je ošklivý zlozvyk, který má bohužel čím dál více Čechů. Řada Čechů chce však s tímto problémem skoncovat, jenže ne každý má tak pevnou vůli, aby to skutečně udělal. Motivací v takových případech může být nejen rodina a děti, ale i finance, které dostanete od pojišťovny, pokud to skutečně zvládnete. Pojišťovna vás taky podpoří v případě, pokud chcete zhubnout.

Kdo by to byl čekal, že jednoho dne budou pojišťovny finančně podporovat ty, kteří se chtějí vzdát kouření, či ty, kteří chtějí zhubnout. V dnešní době to však tak skutečně je. Každým rokem se snaží přestat kouřit zhruba čtyřicet procent kuřáků, většině se to však nepovede napoprvé. Aby měli větší motivaci, rozhodli se pojišťovny finančně přispět, a to konkrétně na prevenci proti mnohým onemocněním, které vám může kouření či nadváha způsobit.

Kouření stejně jako nadváha jsou problémy dnešní doby. Pokud chce někdo s těmito problémy skoncovat, je třeba je nějak podpořit. Jelikož lidé, kteří kouří nebo jsou obézní, trpí mnoha nepříjemnými zdravotními potížemi, mezi něž se řadí choroby srdce, cév, dýchací problémy, které mohou spět až k onkologické diagnóze, jejíž léčba je velice nákladná, ocení, když mohou podstoupit prevenci. Právě prevenci se jim rozhodly mnohé pojišťovny uhradit, ale nebude to jen tak. Je třeba skutečně skončit s kouřením nebo začít žít zdravě, pojišťovny nemají zájem o marné investice.

Příspěvky jsou v řádech tisícikorun

Nejedná se samozřejmě o nízké příspěvky na prevenci různých onemocnění, většinou jsou to příspěvky řádech tisícikorun. Vždy záleží na konkrétní pojišťovně. Například Oborová zdravotní pojišťovna se rozhodla přispět až čtyři tisíce korun kuřákům, kteří jsou na odvykací kúře. Co se týče příspěvků na zdravý životní styl, i zde se příspěvky pohybují kolem tisícikorun.

Nejen příspěvky, ale i volné vstupy

Mnohé pojišťovny přispívají i tak, že nabízí svým klientům volné vstupy do různých sportovišť, mnohé nabízejí snížené vstupné či mnoho jiných zajímavých výhod.