Plážové destinace, kde o turisty nezavadíte ani pohledem

Jak si představujete pořádný odpočinek? Vidíte se, jak ležíte na pláži s knížkou, palmy vás ovívají, písek příjemně hřeje? Pokud je právě toto vaše ideální představa o odpočinku, pak byste měli vědět, kam si zajet. Určitě nestojíte o davy turistů, kteří se neustále fotí, zbytečně moc mluví nebo chodí nazí. Raději chcete mít pláž skoro celou pro sebe. Možná si říkáte, že taková pláž ani neexistuje, ale skutečně existují plážové destinace, o které turisté nezavadí ani pohledem, což je ostatně velká škoda.  

Kupodivu je takových plážových destinací víc než dost. Turisté dnes totiž míří hlavně do takových destinací, kam míří ostatně všichni. Vidí to na sociálních sítí, najednou tam chtějí jet také a je nadělení v podobě obrovských skupin turistů na světě. Proto se raději vydejte tam, kam moc lidí nechodí a kde je přesto nádherně.  

Pantelleria v Itálii 

Jestliže jste milovníkem slunné Itálie, ale trápí vás, že řada atraktivních destinací je v Itálii skutečně plná turistů, zamiřte na malý ostrov zvaný Pantelleria. Jedná se o malý ostrůvek na jihu Sicílie, často se mu přezdívá také Černá perla Středozemního moře. Typické jsou pro tuto oblast bělostné bílé pláže, do vody se člověk musí dostat z kamenů a skal. Možná proto sem mnoho turistů nechodí.  

Providencia v Kolumbii 

Další plážovou destinací, kde o moc lidí nezavadíte, je Providencia v Kolumbii. Je zde průzračná voda a bělostně dlouhé pláže. I když to zní jako krásná idylka, stejně zde narazíte na hrstku turistů. Důvodem je to, že není zrovna snadné se na ostrov dostat. Nejdříve se musí letět na ostrov San Andrés, poté se musíte plavit lodí. Ovšem za ten klid a krásu to rozhodně stojí, tak to zvažte.  

Fernando de Noronha v Brazílii 

Trochu delší název má ostrov na severovýchodě od Brazílie Fernando de Noronha. Jedná se o ostrov spadající pod ochranu UNESCA. Jelikož ostrov spadá pod ochranu UNESCA, může sem vstoupit jen omezené množství lidí denně. Hranice je stanovená na pět set lidí. Vyplatí se však dostat se mezi tuto pětistovku, protože jsou zde jedny z nejkrásnějších pláží v Brazílii. To ostatně tvrdí i zdejší občané. Je zde však jen jeden hotel a bez internetu.