Tinder pod tíhou žaloby. Žalují ho vlastní zaměstnanci

Kdo by neznal poměrně populární seznamku Tinder. Jedná se o jednu z nejvyužívanějších seznamek u mladé generace, dala dohromady už hromadu samotářů a žen žijících s kupou koček. Málokdo ví, že Tinder je seznamka česká, pocházející z vývojářského studia STRV. Bohužel toto vývojářské studio není známé svou dobrou pověstí, ale naopak svými skandály, kterých není konec. I když by se zdálo, že skandálům na chvilku odzvonilo, je to opět jinak – potvrzuje to nedávný skandál, který se týká toho, že Tinder čelí žalobě. Je však zajímavé, kdo žalobu podal, a sice podali ji zaměstnanci a zakladatelé aplikace.

Tinder spadá pod společnosti Match Group, kterou se rozhodli nejen zakladatelé společnosti, ale také osm dalších osob žalovat. Podle všeho je to proto, že měla společnost vlastnící nejvyužívanější českou seznamku ovlivňovat hodnotu samotného webu Tinder. Společnost následně odmítla přiřknout Tinderu miliardu dolarů, kterou žalující strana požaduje. Nyní se dostala žaloba až k newyorskému soudu a k žalobě se nyní přidaly i umělé devalvace akcií.

Když se podala jedna žaloba, najednou se začalo stížností hromadit. A najednou se začalo diskutovat i nad sexuálním obtěžováním a podobnými skandály, které má Tinder nebo jeho vlastnící firma na svědomí.

Jak to dopadne?

Samozřejmě ani jedna strana nechce polevit. Jedna žádá miliardu dolarů, druhá popírá, že se cokoli stalo. Je to opět názor proti názoru, jak to ostatně bývá u všeho. V jednání se však bude brát v potaz také hodnocení loňské valuace, která dělala tři miliard dolarů. To tedy znamená nulový nárůst proti předcházejícímu roku.

Začne se tedy probíhat i to, jakto že firma vykázala rekordní nárůst zisku, kolik je aktuálně uživatelů a jaké jsou jejich aktivity.

Match Group je ostrý protivník

Match Group se začal hned bránit zuby nehty a všem bankám byla zaslána data, která podle všeho uměle snižovala hodnotu firmy i dividendy.