Fotbalisti mají dresy z mořského plastového odpadu. Firma Adidas jde jiným směrem

Firmu Adidas nemusíme dlouze představovat. Jedná se o firmu, která je dlouhodobě oblíbená, která má širokou škálu fanoušků a která je známá zejména svými sportovními kolekcemi. Ostatně málokdo ví, že sponzoruje i velké fotbalové kluby, jimž se stará o dresy. Nyní firma Adidas přišla s velice zajímavou novinkou, a sice rozhodla se pro ekologickou spolupráci, když je to nyní tak populární. Spojila se s organizací ParleyforOceans. Spolupráce by měla přinést zbrusu nové dresy, které by měly být vyrobeny z plastového odpadu. Třeba konkrétně boty budou tvořeny z 95ti procent plastovým mořským odpadem a veřejnost z toho doslova jásá.

Pokud sledujete aktuální dění ve světě, určitě jste také zaregistrovali, jak lidé bojují proti plastům. Z rychlých občerstvení mizí plastová brčka, lidé začínají místo klasických igelitek používat síťky nebo látkové, bavlněné tašky. Proč by se taky jedna z největších značek sportovního oblečení ke společnostem nepřidala a neprospívala tak matičce Zemi tím, že bude využívat mořský odpad pro další výrobu sportovních doplňků a oblečení?

Boty, které byly tvořeny ze skoro sta procent z mořského plastového odpadu, se vloni prodávaly opravdu ve velkém. Prodalo se přes milion párů bot, a tak se nemůžeme divit tomu, že Adidas se rozhodl využít odpad i při tvorbě dresů pro fotbalisty.

Už se nejedná o zkoušku, nyní je to “naostro”

V minulosti se Adidas a organizace ParleyforOceans snažily vymyslet, jak vyrobí oblečení z mořského plastového odpadu. Jenže se vždy jednalo o ekologické oblečení, které mělo nějaké nedokonalosti a většinou po testování bylo vyhozeno. Nyní se však došlo na originální dresy, které už budou takzvaně “naostro”, které už nejsou jenom na zkoušku. Plnohodnotná výbava je nyní k dispozici například Realu Madrid.

Nová sezona již v nových dresech

Jeden z nejznámějších fotbalových klubů se rozhodl přijmout nabídku a do nové sezony vykročí hráči v nových dresech. Hráči si je již oblékli na akci v New Yorku, kde se novými dresy pyšnil nejen Karim Benzema, ale také Gareth Bale.