Poznejte Jobse z jiného úhlu pohledu. Povídá o něm jeho dcera v nové knize

Kdo by neznal Steva Jobse. Pro mnohé byl tento člověk Bohem, pro jiné idolem, někdo ho nenáviděl, ovšem to k úspěšnosti patří. S úspěchem vždy přichází i kritika, proto je nutné ji akceptovat a učit se z ní. Pokud patříte k lidem, kteří se o život zakladatele společnosti Apple zajímají, určitě byste neměli vynechat četbu velmi zajímavé knihy, kterou vydala jeho nejstarší dcera. Pojednává o náročném vztahu se slavným otcem, který nebyl tak růžový, jak se mnozí domnívají. Navíc se nahlíží do života slavného a úspěšného člověka zase z jiného pohledu.

Jak jsme zmínili, každý si o Stevu Jobsovi myslel své. Nejvíce se toho napsalo o tom, jak nesnesitelný byl na pracovišti. Jenže o tom, jaký byl v soukromí, se toho nenapsalo mnoho. To se rozhodla změnit jeho nestarší dcera, která poukázala nejen na jeho tvrdou upřímnost a aroganci, ale také zmínila i příjemné či naopak velmi náročné chvíle, které se svým otcem prožila.

Nebral ji jako dceru, odmítal ji

Díky mnohým životopisným filmům svět ví, jak SteveJobs svou nejstarší dceru dlouho odmítal brát jako dceru, prakticky se jednalo o celý život, kdy se toto dělo. SteveJobs byl kariérista, práce byla na prvním místě a rodina nebyla tak cenná. To se však na veřejnost moc nedostalo, a tak se rozhodla Lisa Brennan-Jobs vydat knihu nazvanou SmallFry. Je plná jejích pamětí a vzpomínek, podle všeho se jedná o velmi emotivní příběh plný emocí a až velkých detailů.

V současné době je publikován jenom výňatek z knihy, která by měla mít více jak 300 stran, usuzuje se, že hlavním tématem bude její dětství a následné dospívání.

Když je neplodný, jak ji mohl zplodit?

Lisa Brennan-Jobs také připomíná fakt, že její otec si odmítal přiznat, že ji zplodil. Dlouho se hájil tím, že je neplodný, ovšem toto se ukázalo jako nepravdivé. Dívka také vzpomíná na to, jak jí otec s ničím nepomohl, jak musela uklízet domy a jak se toulala z jedné brigády do druhé. Vše se podle ní změnilo až v roce 1980, kdy byl Jobs zažalován z neplacení alimentů. Díky tomu mu byly nařízeny testy otcovství, které potvrdily, že Lisa je jeho dcera.