Co přestat dělat, pokud chceme uspět 

Úspěchu rozhodně nepředchází každodenní stěžování nebo prokrastinace. Úspěch rovná se krev, pot a slzy, jak by mnozí úspěšné řekli. V překladu je to zkrátka a dobře maximální míra soustředěnosti a zaměření se pouze na cíl, nastavení našeho mindsetu odstranění ze života několika věcí, které nám v úspěchu zabraňují. Co konkrétně to je? 

Mrhání časem 

Říká se, že jediné, co můžeme v životě ztratit je čas. A že stejně tak to nejhorší, co můžeme udělat je mrhat právě časem. V případě, že máte byť jen deset minut volného času, jak s ním nakládáte? Většina lidí se přemísťuje na sociální sítě, jiní sledují filmy nebo seriály. Jen hrstka z nich se však soustřeďuje na budoucnost a na to, že si například přečte nějakou skvělou knihu.  

Je důležité si uvědomovat, co takových deset minut vlastně znamená. Za jeden jediný měsíc je každodenních deset minut rovných 1500 minutám, což je více jak jeden den. Pakliže tedy chceme žít život s velkým Ž, měli bychom se snažit o to, aby byl každý jeden den s velkým D.  

Nahánění se za štěstím 

Už jste někdy slyšeli o tom, že cesta je cíl? Pokud se vydáváte na cestu, neměli byste být hnaní jenom tím, co vás čeká na konci, protože v takovém případě velice rychle vyhoříte. Práce by vás měla naplňovat a bavit natolik, abyste se těšili na každý jeden den, i když ještě nejste na vrcholu hory.  

Hnáni byste měli být takzvanou vnitřní motivací. Dělejte to, co vás baví, co vám vydělá peníze, ale také co pomáhá druhým. A o tom to je.  

Škatulkování svého života 

V posledních letech se řada motivačních řečníků na svých přednáškách setkává s jedním – s neustálým škatulkováním života. Všichni mají tendenci rozdělovat svůj život na jednotlivé části, ale jen málokdo si uvědomuje, že život se takto nedělí. Není to jen zdraví, jen vztahy nebo jen práce. Je to všechno, co se udává mezi narozením a úmrtím.  

Je klíčové pamatovat na to, že jediné dvě jistoty, které v životě máme jsou, že jednoho dne se narodíme a že jednoho dne také umřeme. To, co se uděje mezi tím je jen v našich rukou