Vydejte se na nejoblíbenější pláže světa

Pokud se teprve rozmýšlíte, kam se letos máte vydat na dovolenou, pak nejste jediní, kteří to nechávají na poslední chvilku. Lidé si většinou dávají na čas, protože moc dobře vědí, že cestovní agentury přijdou s mnoha nabídkami, které budou samozřejmě mnohem levnější, než s jakými přišly na začátku června nebo července. Čekání se v mnoha případech opravdu vyplácí, proto se neukvapujte ani vy a počkejte si na místa, která jsou velice krásná a která navíc budou za skvělou cenu.

Jestliže však stále nevíte, kam se vydat, pak se vydejte do nejkrásnějších oblastí světa, kde najdete ty nejoblíbenější pláže. Mezi takové země, které se těmi nejoblíbenějšími plážemi mohou pyšnit, se řadí následující tipy, které vám přinášíme. Nechte se proto inspirovat a letos navštivte něco z našich nevšedních, leč velice příjemný a krásných tipů, kde jsou turisté vždy stoprocentně spokojeni.

• Nejromantičtější pláž Evropy – Pahala da Marinha

Jako nejromantičtější pláž Evropy se označuje skvělá Pahala da Marinha, která leží na jihu Portugalska. Z Prahy se do těchto míst dopravíte zhruba za tři hodiny. Tato romantická pláž je hodnocena jako vůbec ta nejlepší a nejkrásnější v celém Portugalsku. Jedná se podle žebříčku internetové stránky TripAdvisor o třetí nejlepší pláž v celé Evropě. Mimo jiné se zde skvostně najíte, a to konkrétně v romantické dřevěné restauraci, která je jediným místem, kde se dá na pláži občerstvit.

• Playa de ses Illetes

Jednou z nejmagičtějších pláží na světě je krásná pláž Playa de ses Illetes, která se nachází na nejmenším Baleárském ostrově ve Španělsku. Na ostrov, kde se pláž nachází, se dostanete trajektem z ostrovy Eivissa. Z Prahy se sem dostanete letadlem asi za čtyři až šest hodin. V loňském roce se jednalo o nejlepší pláž Evropy, která byla nejvíce navštěvována turisty. Tato pláž je dlouhá zhruba čtyři sta padesát metrů a jako rychlé občerstvení se často doporučuje například místní restaurace nazvaná Juan y Andrea.

• Písečný sen Cala Mariolu

Pokud milujete Itálii, pak se vydejte konkrétně na pláž Cala Mariolu, která se označuje za takzvaný písečný sen. Z České republiky trvá let zhruba dvě a půl hodiny, což není tak šílené. V letním období je na této pláži v provozu bar, dají se zde pronajmout ti slunečníky a šnorchlování tu má zelenou – dokonce i vybavení k této aktivitě si zde můžete půjčit. Tato pláž je jedinečná zejména pro své jeskyně, kterých je na pláži vážně habaděj.