Známá, neznámá pražská místa. Co v hlavním městě vidět vyjma tradičních památek?

Praha patří k vůbec nejkrásnějším městům v České republice a na světě celkově. Ostatně o tom mluví i nejaktuálnější statistiky nebo průzkumy zaměřující se právě na toto. Pokud se budete v hlavním městě Česka nacházet, nemusí vaše kroky směřovat za tradičními pamětihodnostmi, kterými je Praha proslulá. Karlův most nebo Pražský hrad stačí vidět jednou, nemyslíte? Hlavní město však nabízí i řadu méně známých míst, jež jsou stejně krásná, ovšem o kterých jen tak někdo neví.  

Nový svět vás vezme do dob Jana Nerudy 

Mnozí turisté zůstávají věrní pouze té části Prahy, která je tak proslulá. Nejdou dál než k Pražskému hradu, což je velká škoda. Jen kousek za tím se totiž nachází část, o které ví jen málokdo a která nabízí zcela jiný, opravdu unikátní pohled na dominantu hlavního města – na Pražský hrad.  

Řeč je konkrétně o Novém světě, což je místo, které se zdá být jako z dob Jana Nerudy. Při procházení zdejšími uličkami máte pocit, že se tady zastavil čas. Pokud se budete tudy procházet, mějte na paměti, že právě zde trávili čas ve svých dobách známí umělci. Patří k nim třeba dnes velmi oblíbený spisovatel Ota Pavel. 

Rozhledna Doubravka jako nevšední stavba 

Když se řekne, že se vyrazí na rozhlednu, většina lidí si automaticky vybaví krásný Petřín. Je sice pravdou, že zdejší rozhledna připomínající Eiffelovu věž v Paříži má, co nabídnout, na druhou stranu to není jediná rozhledna, která se nad Prahou tyčí.  

O něco menší, ovšem svou podobou naprosto fantastická je rozhledna Doubravka ležící kousek od Černého mostu. Je přístupná zdarma, vysoká zhruba dvacet metrů a nahoru se line bezmála sto schodů. Tato rozhledna je trojnohá a minimálně stojí za vyfocení. 

Za botanikou na Albertov 

Řada lidí chce navštívit botanickou zahradu. Zamířit však automaticky do Troji nemusíte. Na Albertově se totiž nachází další botanická zahrada, která je přístupná zdarma (tedy pokud nejdete do skleníků). Je poměrně malá (přece jenom je součástí univerzitní zahrady), ovšem i zde se setkáte s řadou tropických rostlin.