Znáte město v oblacích?

Cestování je dnes skutečně velice oblíbené. Dneska se dá cestovat snad kamkoliv, lidé využívají k cestování různé prostředky. Pokud už nyní přemýšlíte, kam se vydáte na dovolenou, neměli byste přemýšlet nad typickými klasickými destinacemi, jako je Chorvatsko nebo Itálie. Rozhodněte se pro trochu lepší destinace, kde nikdo z vašich sousedů rozhodně nebyl. Co takhle zajet do města v oblacích? Že jste o něm ještě neslyšeli? Tak to je chyba!

Město v oblacích je jedno z nejkrásnějších dávných měst celé Jižní Ameriky. Bylo vystavěno už ve výšce tří tisíc metrů a najdeme ho v peruánském Kuélap, což je místo, které se nachází na okraji peruánské Amazonie. Podle dávných legend bylo toto město postaveno lidmi z mraků, dnes se skutečně jedná o to největší, ale zároveň i nejkrásnější dávné město v Jižní Americe. Marně byste hledali jiné krásnější dávné město.

Toto město je krásné hlavně díky své přírodě kolem – vyrostlo skutečně v nádherném místě, v nádherném kraji. Lidé si zde fotí krásná panorámata. Pokud město neznáte pod označením „město v oblacích“, možná vám bude něco říkat název „Machu Picchu severu“. I tak je toto místo přezdívané.

Jestliže vám jsou neznámá obě označení, pojďme si o tomto kouzelném místě říct něco víc.

Jak město vzniklo, kdy vzniklo, proč vzniklo?

Kolem vzniku tohoto města se točí celá řada otazníků. Nikdo pořádně neví, kdy město vzniklo, proč vzniklo, jak vzniklo. Odhaduje se, že město zde leží už od devátého století, kdy bylo vybudováno lidmi Chacapoya – jak jsme již zmiňovali, lidmi z mraků. O tom, jak toto město mohlo být postaveno, se toho moc nedozvíme. Muselo to však být zajímavé, protože ze tří stran je obklopené nepřístupnými, skoro pětisetmetrovými srázy.

Toto fascinující místo se rozprostírá na skoro 450 hektarech, přesto má jenom jeden jediný vchod.

Proč má jenom jeden jediný vchod?

Podle všeho bylo toto místo velice často napadáno, tudíž jeden vchod byl bezpečnější. Ochránci tohoto místa tak měli oproti nepřátelům velkou strategickou výhodu. Navíc je toto místo postaveno v horách, což je další výhoda – ne každý nepřítel se sem dostal.