5 tipů, kam se vydat během slunečného dne

Pokud je venku krásně, rozhodně bychom neměli sedět doma a sledovat televizní seriály, které jdou v televizi stále dokola a člověk je zná už nazpaměť. Od toho tu jsou ty běžné deštivé dny, během kterých nelze vystrčit nos z domu. Pakliže je venku ale krásně, využijte toho a zamiřte někam na krásné výlety, které vás rozhodně učarují. My vám přinášíme pět tipů, které vám pomohou pomoct v rozhodování se, kam vyrazíte například během takového krásného slunečného dne.

1. Zoologické zahrady

V Česku jsou zoologické zahrady hned v devatenácti podobách, ale stojí za to vidět i ty, které se nacházejí někde naprosto jinde – například na Slovensku nebo v Rakousku. Porovnání pak nechte třeba na dětech. Právě pro rodiny s dětmi jsou takové výlety naprosto jako stvořené. Pokud chcete děti nadchnout a okouzlit, pak zamiřte do Zoo Lešné, která se nachází ve Zlíně. Dotknou se zde totiž rejnoků! Za návštěvu ale stojí i oblíbená zoologická zahrada ve Dvoře Králové, kde se projíždí safari zónou, v níž jsou zvířata volně puštěná. Máte tak pocit, jako že jste někde v Africe

2. Zámky, hrady, zříceniny

Pro zamilované páry jsou ten nejlepší výlet rozhodně zámky, hrady a zříceniny. Jedná se totiž o krásnou procházku, která se zakončí unikátním výkladem o daném místě, v němž se mnohdy skrývají nějaké strašidelné bytosti nebo jsou s takovými místy spjaty velice zajímavé pověsti, které doslova nahánějí hrůzu. Nenavštěvujte ale jenom hrady a zámky v Česku – vydejte se také trochu dále. I v zahraničí najdete opravdu unikátní místa, která stojí za navštívení.

3. Akvaparky, koupaliště

Pokud je venku krásně, pak se běžte koupat. Na území Česka je mnoho krásných akvaparků a koupališť, které jsou tou nejlepší volbou, když je venku parno. Doporučujeme například Pasohlávky. Pro trochu oživení takového výletu se zajeďte koupat do nějakých zahraničních akvaparků, které jsou zase na zcela jiné úrovni, než ty naše.

4. Slunečná jezera – Senec

Mezi konkrétní výlety patří rozhodně Slunečná jezera na Senci, kde jezdí každým rokem opravdu mnoho band přátel, kteří zde nejčastěji stanují. Poté si zajedou na šlapadla a brodí se těmito jezery, která jsou opravdu nejlepším víkendovým výletem, jaký existuje.

5. Zábavní parky

Například v Německu se nachází řada krásných zábavních parků, které rozhodně stojí za to vidět. Navštivte tak oblíbený Hide Park nebo Lego Land, který je určený hlavně pro ty nejmenší.