Vystupte letos na Kilimanjaro!

Dovolené, které v sobě nesly jenom trávení volného času u moře, ty už jsou dávno pryč. Lidé dnes už netouží po lenivé dovolené, která v sobě nese jenom vyvalování se na pláži a neustálé spalování se od sluníčka, které žhne opravdu prudce. Dnes jsou mnohem populárnější takové dovolené, které obsahují sto a jeden zážitek! Není se čemu divit, když je oblíbené například Bali, které v sobě nese opravdu krásné zážitky. Můžete se zde projet na slonovi, krmit ho, odchytnete si želvu na pláži a mnohé další krásné chvilky vás tu čekají. Nicméně dále je oblíbená třeba Tanzanie nebo obecně Afrika, protože právě zde můžete nahlédnout a chvilku být součástí života exotických zvířat, která vidíte jenom v zoologických zahradách v klecích.

Mezi další opravdu oblíbené dovolené se řadí i takové, které v sobě zahrnují i výstup na Kilimanjaro, tedy na nejvyšší horu Afriky. Tento výstup se většinou pojí se zážitkem v Tanzanii – tedy se stykem se zvířaty, které by pro vás klidně mohli znamenat smrt, kdyby zaútočili. Narušujete jim běžné prostředí, ale většinou si vás už nevšímají. Pokud je necháte na pokoji, oni nechají na pokoji vás.

Při výšlapu na Kilimanjaro byste měli mít na paměti několik pravidel či rad, které vás mohou spasit, když se bude něco dít. Třeba když nebudete stíhat, pak byste měli umět nějakou frázi, která na vás upozorní. Proto si přečtěte následující rady a pak vyrazte letos na tento unikátní vrchol!

• Hlavně žádný spěch v Africe!

Lehce se může stát, že se v Africe setkáte s tím, že nebudete stíhat, zaspíte nebo že se například při výstupu na Kilimanjaro zpozdíte, když si budete zavazovat botu. V těchto chvílích vás vždy spasí dvě slova, a to Pole Pole! Jedná se totiž o slova „pomalu, pomalu“, kterými upozorňujete, že nestíháte. A jelikož je v Africe spěch zakázán, pak na vás všichni s radostí počkají.

• Teplé oblečení je základ

Ať už jedete do Afriky v jakémkoli ročním období, myslete na to, že teplé oblečení je základ. Na vrcholku Kilimanjara je opravdu zima. Nicméně pokud se na Kilimanjaro neplánujete dostat, pak oblečení volte následovně: pakliže je u nás chladné roční období, pak je v Africe teplo. Pokud je u nás teplo, v Africe je bohužel chladno.

• Silný opalovací krém je základem vašeho vybavení

Při cestě do Afriky a při výstupu na Kilimanjaro nezapomínejte ani na silný opalovací krém. Letní sluníčko žhne sice opravdu dychtivě, ale je všeobecně známo, že mnohem nebezpečnější je to zimní horské slunce, které dokáže spalovat mnohem více. A na vrcholku Kilimanjara ta zima je opravdu nestále.