Cestujte po Budapešti levně. Poradíme vám

Cestování je dnes nejoblíbenější aktivita vůbec. Lidé si tímto způsobem vyplňují svůj volný čas. Pokud je před vámi volný víkend, nemusíte ho trávit v České republice, ale můžete vyjet do zahraničí, a to například do Maďarska. Sem se jezdí většinou autem, ale létají sem i zajímavé a levné letové linky. Nejčastěji se navštěvuje dech beroucí Budapešť, která opravdu má, co nabídnout. Co však je na tomto městě nepříliš sympatické, jsou samotné ceny. Ovšem i Budapešť se dá procestovat levně. Nevěříte? Máme pár tipů.

Stejně jako v jiných turisticky oblíbených místech, i v Budapešti se snaží vydělávat na turistech. To je zkrátka už běžné, turisté se proto musí vybavit dostatečným množstvím peněz. Pokud však budete dbát našich tipů, nepřijedete domů s prázdnou.

Využijte zvýhodněného vstupné

Do Budapeště se jezdí zejména za termálními lázněmi. Pokud se v takových chcete vykoupat, doporučujeme navštívit lázně od sedmnácti hodin, jelikož vstupenky získáte za sníženou cenu. Stejně tak využijte i výhodné vstupné do maďarských muzeí. Do hlavních maďarských muzeí se dostanete během státních svátků zcela zdarma.

Pokud využijete prohlídku města v půl jedenácté, prohlídka bude zcela zadarmo. To samé platí i u prohlídek o půl třetí odpoledne, lze se k ní připojit na náměstí Vorosmarty.

Jezděte po Budapešti výhodně

Stejně jako v jiných zemích a městech, i v Budapešti funguje takzvaná Budapest Card, což je karta, díky které můžete volně cestovat dva či tři dny. Poté dokonce získáte slevu, a to jak do muzeí, tak do galerií, restaurací nebo do mnohých obchodů. Zvýhodněné vstupné či slevu budete mít díky této kartě i do zdejších lázní Lukács.

Najezte se za skvělou cenu

Pokud budete mít v Budapešti hlad, můžete využít zdejších stánků, které najdete přímo na ulici. Jsou v nich skvělé langoše, které jsou za vynikající ceny. Pokud chcete ochutnat místní speciality, nejezte přímo v centru, ale mimo něj. Ceny se velmi liší.