Otázky, které bychom si měli denně pokládat pro úspěšnější den

Není žádným tajemstvím, že úspěšní podnikatelé mají své každodenní ranní rituály, kterými nastartují své dny. Proč jsou především ranní? Protože ráno dělá den a to, jak se ráno nastavíte, v takovém stylu se bude den ubírat. A tak si stejně jako úspěšní podnikatelé položte denně po probuzení několik otázek, díky nimž bude váš den o chlup úspěšnější. 

Co mi způsobuje nadšení a radost? 

Už po ránu bychom si měli ujasnit, díky čemu jsme vlastně šťastní a nadšení. Je to práce nebo je práce naopak tím, co nás spíše „vysává”, než naplňuje? Měli bychom po ránu přestat sledovat zprávy a spíše se naladit na tu pozitivní vlnu, na které se budeme prohánět po celý den, ať už budeme čelit jakýmkoli zprávám. 

Na co jsem v životě hrdý? 

Po ránu si také připomeňte, na co jste v životě nejvíce hrdí. Vlijete si tím do žil potřebnou sebedůvěru, která je bohužel něčím, co řadě lidí chybí a co jim zamezuje v úspěchu. Hrdí můžete být nejen na věci, které jste vybudovali, ale také na ty, které zrovna budujete. A nemusí to být jenom pro sebe, ale také pro své okolí, které vás obklopuje. 

Co mě nyní nejvíce baví? 

Tím se možná dostáváme zpět k první otázce. Je klíčové definovat, co vás baví a naplňuje. Neztrácejte čas věcmi, které jsou přesným opakem.  

Opět se nemusí nutně jednat pouze o vaši práci, ale může to být také váš koníček či cokoliv dalšího. 

Zavazuje mě v životě něco? A jaký z toho mám pocit? 

Aneb ujasněte si, jaké jsou vaše cíle. To, co vás zavazuje, je většinou závazek, který jste dali sami sobě, nikoli někomu jinému. Pokud si budete každý den po ránu ujasňovat, za čím konkrétně cílíte, snáze se vám bude pracovat během dne na dosažení cíle. 

Zejména odpověď na tuto otázku je naprosto klíčová. Je to taková každodenní připomínka toho, co děláte a proč to děláte.