I podnikatelé potřebují půjčit. Především, když podnikání nevzkvétá a potřebuje nakopnout nějakou tou investicí. První kroky podnikatelů vedou do banky, kde žádají o půjčku. Ta se k nim však může obrátit zády z řady důvodů a nebo jim půjčku nabídne, ale pod podmínkou zástavy či vysokých úroků. Tyto podnikatele pak s otevřenou náručí vítají nebankovní společnosti, které jim jsou schopné půjčit bez zástavy.
Půjčka pro podnikatele bez zástavy znamená menší riziko
Půjčit si pod podmínkou zástavy je vždy velké riziko. A to nejen pro osobní účely osob, nýbrž i pro podnikatelský záměr podnikatelů. Rodina může přijít o střechu nad hlavou, podnikatel pak o místo, kde mu vzkvétá byznys. O to svízelnější to je situace, když podnikáte spolu s někým dalším. Půjčka pro podnikatele bez zástavy se tak může jevit jako mnohem lepší řešení. Kde na ni ale narazit? V případě, že se podnikatel nepotřebuje vázat vysokou hypotékou a postačí mu pár desítek tisíc, si může o půjčku zažádat u nebankovních společností. Ty mu nabídnou o něco vstřícnější pole působnosti. U nebankovních společností nebude muset podepisovat smlouvu oproti zástavě. Nebankovní společnostem nejspíš nebude vadit ani případná zadluženost podnikatele.
Půjčka pro podnikatele má stejná rizika jako všechny úvěry
Půjčka pro podnikatele bez zástavy je méně riziková, pro žadatele tudíž výhodnější. V ostatních případech se však chová jako běžný úvěr a s sebou nese i klasická rizika půjček – tedy storno poplatky v případě nesplácení i riziko dostání se do kolotoče dluhů. Proto by si měl podnikatel uvědomit, jaké finanční prostředky jsou pro něj opravdu nezbytné a zda je bude moci i vrátit. I přesto, že u půjček existuje možnost prodloužení doby splatnosti, je vždy lepší platit řádně v termínu. Tím si podnikatel kromě jiného otevírá dveře k další půjčce u dané společnosti.