Jsou mrtví a přesto vydělávají. Jakým hudebním hvězdám se i po smrti plní konto?

Jakou hudbu si rádi pustíte, když jste sami doma? Zapnete si českého nebo zahraničního hudebního interpreta? A baví vás skupiny nebo zpěváci, kteří ještě žijí nebo kteří už jsou dávno po smrti? Hudební průmysl jako takový je velice zajímavý. Přece jen se jedná o svět, v němž mohou velice výrazně a znatelně vydělávat i hvězdy, které mají na hřbitově už dávno své místo. Pojďme si zmínit několik hudebních hvězd, které už dávno nejsou mezi námi, přesto se jejich konta plní stále více a více, a to neuvěřitelnými částkami, nad nimiž se člověk o pozastaví.  

Elvis Presley 

Elvis Presley byl označován za krále rock`n rollu. Dodnes mu toto označení připadá a dodnes si ho lidé vybaví s jeho obrovsky dlouhými kotletami po stranách kolem uší a unikátním účesem, který nosil. Jeho pohyby si také kdekdo vybaví. Právě Elvis Presley se však zároveň řadí k hudebním hvězdám, které vydělávají i po své smrti. Každým rokem se například do jeho sídla jménem Graceland vydá více jak půl milionu fanoušků, kteří nejraději utrácí za suvenýry. Jeho konto se tak i po smrti neustále zvyšuje.  

Bob Marley 

Dalším stále vydělávajícím hudebním interpretem, který však už nějaký ten pátek není mezi námi, je Bob Marley, který neupadá v zapomnění hlavně díky miliardě přehrání na streamu. Jeho muzika se stala legendární, stejně tak se z fanoušků raduje i jeho značka, kterou znáte pod názvem House of Marley. Značka prodává například gramofony, sluchátka nebo také reproduktory.  

Michael Jackson 

Stále bohatším je také Michael Jackson, který taktéž není mezi námi díky předávkování, které se mu stalo osudným. Nedávno se dokonce vydal i šokující dokument o jeho údajném znásilňování malých chlapců, který nese název Leaving Neverland. I přes tento nemile překvapivý dokument však jeho konto roste, a to díky jeho nestárnoucí muzice, která je stále poslouchaná. Navíc vydělává i jeho posmrtná show v Las Vegas.  

Whitney Houston 

Whitney Houston zemřela před sedmi lety, utopila se. Ovšem i když už má na hřbitově své místo, stejně vydělává, a to díky jejím nestárnoucím písním, jež jsou stále na vrcholu žebříčku hitparád.