V investiční skupině DRFG se soustředí na development a logistiku

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se mimo nákupu hotových nemovitostí pustila také do developerských projektů s vysokou přidanou hodnotou, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky. 

Spravuje nemovitosti v Česku, Polsku a pokukuje po možnostech i v dalších zemích. Společnost Czech Home Capital, která je významným hráčem v oblasti nájemního bydlení, je nově součástí skupiny, což jen podpořilo unikátní postavení realitní divize na trhu.

Loňský rok přinesl rozšíření realitních aktivit

Vedle průmyslového segmentu (telekomunikace a nově energetika) a finančních služeb je Real Estate nosnou částí podnikání skupiny. DRFG doposud především nakupovala hotové nemovitosti, hlavně retailové parky. „V tom jsme výrazně úspěšní, ale nadešel čas využít naše know-how a evolučně se posunout vpřed,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel DRFG. 

Aktuálně se skupina soustředí také na development. Většina projektů, kterým se v roce 2021 věnovala, jsou již developerského charakteru, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky.

Retailové párky stále vedou

  1. Stále platí, že pro DRFG Davida Rusňáka jsou nadále nejzajímavější retailové parky, které jsou připraveni i stavět. DRFG preferuje Česko, Slovensko a Polsko a aktivně se věnují i zemím v jihovýchodní Evropě, kde je nasycenost trhu výrazně menší než u nás a maloobchod stabilně roste vysokými tempy. 
  2. Druhým segmentem je výstavba rezidenčních nemovitostí. Zde má DRFG investičně již letos realizované projekty v Brandýse nad Labem nebo v novém fondu Czech Development Fund SICAV, a.s. realizují bytový dům v Praze na Spojovací. Další projekty stojí před podpisem. 
  3. A třetí segment je development logistiky, který pěkně doplňuje přímý maloobchodní prodej. Poptávka po logistice a lehké výrobě je i díky růstu e-commerce dlouhodobě vysoká. 

To, že Polsko je po diskuzi v DRFG vnímáno jako dlouhodobě zajímavý trh, dokazuje fakt, že letos investiční skupina otevřela ve Varšavě svou pobočku. „Vidíme zde příležitosti, a to jak v oblasti retail parků, tak logistiky nebo potenciálně i rezidenčních nemovitostí,“ potvrzuje Peter Hlaváč.

DRFG realizuje unikátní model na trhu

Těsně před letošními letními prázdninami Rusňákova DRFG majetkově vstoupila do společnosti Czech Home Capital – dlouhodobého partnera, který má velké ambice na trhu nájemního bydlení. Skupina tím získala zcela unikátní postavení na realitním trhu, jelikož aktivity DRFG či aktivity dceřiných společností naleznete v každé fázi nemovitostního řetězce. 

„Děláme development, umíme skrze Czech Home Capital nemovitosti pronajímat a spravovat, umíme je prodat a skrze Chytrého Honzu umíme získat pro klienty financování, pojištění či zajistit realitní činnost. Takovýto ucelený model nemá nikdo na trhu, kvituje generální ředitel Peter Hlaváč.