Pět míst, kam se v Česku vydat, než napadne sníh

Sice teprve začal podzim, ale ne nadarmo odborníci tvrdí, že se ze čtyř ročních období staly jen dvě, že jaro ani podzim nebudou tak citelné jako kdysi. Nyní by se všechno mělo překlenout jenom na horka, která budou až čtyřicetistupňová jako letos, a zimy, které budou zase velmi chladné a mrazivé. Proto využijme takového počasí, které je venku nyní, a vydejme se na výlety. Vždyť v Česku je plno krásných míst, která stojí za navštívení. Nemusíme jezdit neustále do zahraničí, když tolik krás máme rovnou pod nosem.

Abyste nemuseli dlouho brouzdat prstem na mapě, přinášíme vám tipy rovnou na pět míst, která stojí za to vidět, než napadne sníh. Na podzim mají místa jakési zvláštní kouzlo, proto je rozhodně nevynechejte.

1) Pálava

Víno, ženy, zpěv – nejen o tom je Pálava, která se stává čím dál oblíbenější. Zejména na podzim, v době vinobraní, se vyplatí do této krásné oblasti zamířit, vychutnat si víno, nadýchat se zdejšího čerstvého vzduchu a pobýt ve vinných sklípcích, ke je vždycky krásně útulno a příjemně.

2) Lom Velká Amerika

Víte, kde se natáčel filmový snímek Limonádový Joe? Ne? Tím místem je krásný lom Velká Amerika, který je na podzim opravdu nádherný. V současné době se sem sjíždí lidé z celého světa, jelikož je to krása, která se dá přirovnat ke Grand Canyonu či jiným podobným památkám.

3) Terezín

Sice i ve sněhu má místo své kouzlo, z něhož jde mráz po zádech, ovšem na podzim budeme více vnímat tu atmosféru, která se zde zachovala po hrůzostrašných událostech, které se zde děly.

4) Lidice

S Terezínem se také úzce pojí Lidice, kde je nádherný památník, díky němuž si připomínáme hrůzy, které se na našem území děly. Když už budeme v Terezíně, zavítejme také do nedalekých Lidic, které nám dají zase jiný pohled na naši minulost.

5) Safari Dvůr Králové

Než napadne sníh, funguje naštěstí ještě safari, které rozhodně není jenom pro děti. Ve Dvoře Králové tak zažijete úžasný zážitek, kdy budete zvířatům blíž než kdy jindy.