Ranní rutina, která zvýší efektivitu během dne

Není tajemstvím, že ráno dělá den. Pokud chcete být ve své práci efektivnější a produktivnější, neměli byste jen vstát tradičně z postele, umýt si zuby, posnídat a vyrazit do zaměstnání nebo do své vlastní společnosti. Aby bylo ráno produktivnější a den efektivnější, abyste byli doslova nezastavitelní a vytěžili ze dne maximum, vaše denní ranní rutina by měla být trochu více vyšperkovaná. Co konkrétně dělat a co konkrétního se osvědčilo řadě podnikatelů? 

Napijte se vody 

Své ráno byste měli zahájit jednou prostou věcí, a sice pitím sklenice vody. Ráno po probuzení bývá tělo dehydratované, protože se během noci výrazně potilo. Jednou z nejlepších věcí, kterou tedy můžete pro správné nastartování dne udělat, je napít se vody.  

Dejte si však pozor na teplotu tekutiny. Velmi studená voda by vás mohla nepříjemně překvapit, ale teplá jde s ranním rozespalým tělem ruku v ruce.  

Stačí chvilka na přemýšlení 

Mezi podnikateli se najde velká skupina těch, kteří své ráno nezahajují jinak než procházkou nebo chvilkou strávenou na balkoně. Jinými slovy si vyhrazují svůj čas na přemýšlení. Jsou zkrátka a dobře obklopeni tichem a dokážou tím uspokojit nejen svou mysl, ale především bezproblémově přebírají kontrolu nad svým duševním zdravím.  

Nemusíte nutně meditovat, ale stačí jen chvíli nehnutě sedět a přemítat si v hlavně všechno, co je pro vás důležité. Je to ideální čas na afirmace a podobně.  

Trocha pohybu není na škodu 

Po dlouhé noci je tělo velmi ztuhlé a studené. Aby byl den produktivní, vyplatí se zakomponovat do svého dne trochu toho pohybu. Nemusíte nutně uběhnout maraton, stačí se však krátce protáhnout nebo si jít zaběhat. 

Bylo prokázáno, že se tím zvýší energie a po ránu se také zlepší vaše nálada. Navíc tím velkou měrou prospějete svému zdraví.