Berete se? Na čem se nevyplatí šetřit

Svatební den by měl být jedním z nejkrásnějších dnů vašeho života. Jenže nejen, že na něj budete vzpomínat s láskou v srdci a úsměvem na rtech, ale také se vám při vzpomínce na něj peněženka orosí. A divit se tomu nelze, svatební den zkrátka něco stojí. Aby vás však tento den nezruinoval, prozradíme si, na čem šetřit a na čem naopak nikoliv. 

Redukovat je dobré, ale nechtějte ušetřit za všechno 

Mnozí snoubenci netouží po velké oslavě, která by byla opředená hromadou pompéznosti. Chtějí naopak skromnou veselku, ostatně tu jim také jejich rozpočet schvaluje. Aby je svatba nestála příliš mnoho, redukují, co se dá. Jenže jsou některé věci, na kterých se šetřit nemá.  

Kupříkladu taková výzdoba – ta může být poměrně levná, nemusí být nijak drahá. Sezónní květiny udělají stejnou parádu jako drahé lilie. Stejně tak lze ušetřit na hudbě. Místo živé kapely si pozvete k sobě DJe, který bude hrát všechny písničky, jaké vám vyplynou na mysli. A také zredukujete počet hostů, čímž snížíte množství potřebných aut.  

Na čem ale nešetřit? 

Jak již bylo zmíněno, redukovat výdaje je dobré, ale ne ve všem. Jsou věci, na kterých se nešetří a patří mezi ně kupříkladu hostina nebo fotograf. Svatba bude dnem, na který budete celý život dlouze vzpomínat, proto pověřte opravdu šikovného, originálního a zkušeného fotografa, aby zachytil veškeré emoce, které svatbu budou prolínat. 

Co se týče hostiny, ta je jednou z věcí, díky které sklidíte dobré hodnocení od svých hostů. Dejte s záležet s výběrem, nenechte připravit nic, co by vám samotným nechutnalo. A samozřejmě si nechte upéct báječný dort, který se bude doslova rozplývat na jazyku.  

Na čem také záleží a na čem se nevyplácí šetřit je místo, kde ke svatbě dojde. Obecně platí, že hlavní město je tím nejdražším, ale velice drahými se stávají i stodoly. Takzvané luční svatby jsou hitem posledních let, proto se nelze divit tomu, že majitelé těchto stavení zvedají své ceny nahoru.