Skryté krásy Česka. Už jste je navštívili?

Zatímco v minulých letech se pozornost většiny obyvatel soustředila do zahraničí, nyní poznáváme svou vlast a nestačíme se divit, jak je krásná. Poradíme vám tipy na výlet. Na těchto místech jste zřejmě ještě nebyli. Objevte skryté krásy naší země.  

Zámek v Hradci nad Moravicí 

Že jste jméno tohoto malého města na severu Moravy dosud nikdy neslyšeli? Je na čase to změnit. Pohádkový zámek, na kterém působil i světově proslulý skladatel Ludwig van Beethoven, si nesmíte při toulkách naší zemí nechat ujít. Objevte komplex, jehož součástí je novogotický Červený a empírový Bílý zámek.  Jeho poloha na úbočí Nízkého Jeseníku dovoluje nezapomenutelný výhled do celého kraje. Stačí pár kroků a jste u Bezručovy vyhlídky, kdy máte doslova na dlani kus Opavska i Polska.  

Klášter Rosa coeli 

Název tohoto zvláštního místa by se dal přeložit jako Růže nebes. Naleznete jej na východním okraji města Dolní Kounice, nedaleko Brna. Tato chráněná kulturní památka je známá svou nezaměnitelnou atmosférou. Jedná se o zříceninu kostela, který dříve patřil klášteru. Klášter zde byl založen již v roce 1181 a od té doby prošel komplex mnoha přestavbami. Zřícenina kostela Panny Marie je doprovázena také ambitem a rajským dvorem – tyto stavby se datují do 14. století.  

Přehrada Les království 

Možná ani o tomto místě jste nikdy neslyšeli. Přehrada nedaleko Dvora Králové se stala v roce 1964 technickou památkou a dodnes se z nepochopitelných důvodů nestala místem, na které by proudily davy návštěvníků. Přitom působí jako skutečný přelud. Jen považte – projíždíte hustými lesy a najednou se ocitnete na hrázi přehrady na Labi, jejíž součástí jsou výrazné věžičky a jedinečné architektonické ztvárnění. Stavba byla realizována na počátku minulého století.  

Přejeme vám, ať tato místa velmi brzy navštívíte a osobně se přesvědčíte, že do našeho výčtu náleží zcela právem. Krásný výlet!