Jak ušetřit při nákupu oblečení?

S blížícími se vánočními svátky chce nejeden člověk ušetřit. Zejména tedy na oblečení, které bývá velice často obsahem mnoha krabic zabalených do úhledného papíru. Pokud letos chcete na vánočních dárcích opravdu ušetřit (nebo se snažíte ušetřit na oblékání obecně), vezměte si k srdci několik konkrétních rad, které zamezí jednomu – velkým výdajům, které by vaše peněženka bohužel musela vykázat. 

Máte to kam nosit? 

Mnoho lidí si věci kupuje pouze proto, že se jim zkrátka a dobře líbí. Jenže tou klíčovou a rozhodující otázkou je, máte to opravdu, kam vynosit? Při nákupu oblečení se dívejte jenom na to, co zapadá do vašeho stylu oblékání či stylu života. A nekupujte nic, co by vám jenom leželo v šatníku nebo botníku.  

Ukázkovým příkladem jsou lodičky, které si lidé berou maximálně do divadla. Proč si jich kupovat rovnou patery, když většinou využijete opravdu jenom jedny jediné? 

Když k tomu potřebujete něco dokoupit, neberte to 

Líbí se vám konkrétní kousek v obchodě, ale zároveň víte, že pokud byste si ho vzali, museli byste si k němu dokoupit ještě řadu dalších věcí? V takovém případě si daný kousek neberte a ušetřete rovnou za dvě věci. 

Při nákupu oblečení mají věci tendenci takzvaně naskakovat. Proto od modelů, jež vyžadují kupu zbytečných doplňků, dejte raději ruce pryč. 

Sekáče nejsou tabu 

Kde jinde ušetřit na oblečení, když ne v sekáčích? I když nad takzvanými second handy mnoho lidí ohrnuje nos, je to nejen způsob, jak ušetřit a jak si koupit skvělé kousky za minimální ceny, ale také je to možnost, jak ušetřit planetu.  

Z nakupování v sekáčích se díky apelování na ekologii stává doslova trend. A úspora i několika tisíc korun se rázem jeví jako druhořadá. Navíc existují sekáče, ve kterých najdete značkové kousky. A zatímco běžně byste za ně dali tisícikoruny, v sekáči vychází na pár stovek korun.